15 Aralık 2011 Perşembe

KADIN DEDİĞİN

Kadın dediğin zeki olur.Aklıyla seni sarhoş eder.Atacağın adımı,yürüyeceğin yolu,seveceğin her şeyi önceden bilir.Hayatını düzenler,yönlendirir.Senden çok düşünür seni.Hayran kaldığın o zekasıyla gezdirir bambaşka diyarları.Ayaklarını yerden keser.


Kadın dediğin güçlü olur.Yılmaz öyle zorluklardan.Tökezlediğinde koluna girip ilaç olur bedenine.Düşersen eğer elleri oradadır.Kaldırır seni ayağa,yeniden başlatır hayat yürüyüşüne.Ne olursa olsun terk etmez,gitmez.Ömür boyu ellerli ellerindedir.


Kadın dediğin sadık olur.Hiç bir şey yoktur senden başka.Hayatının anlamısındır.Seninle tek başına bir odaya da kilitlense dünyanın en mutlu kadınıdır.Güven verir.Kedi gibi kıvrılıp uzanır yanına.


Kadın dediğin mert olur,çekinmez hiç bir şeyden.Sevilmediğini hissettiği an durmaz,ima etmez.Yüzüne vurur direk.Esip gürler yeri gelince,devleşir karşında.Tereddüt etmeyi sevmez.Cesaretiyle bir kez daha aşık eder erkeğini kendine.


Kadın dediğin sevgiye aç olur.Doymaz erkeğinin dokunuşlarına.Sarsın hep bedenini ister.Küçücük bir çocuktur o,ilgiye muhtaçtır.Sevdiğini sırtlamasını nasıl başarıyorsa,yeri geldiğinde onun kanatları altına huzurla girmesini de bilir.


Kadın dediğin şefkatli olur.Göğsüne kafanı koyduğun,saçlarını okşadığı o an hiç olmadığın kadar mutlu hissettirir sana.Dokunuşları öyle yumuşak,öyle ışıltılıdır ki,başka diyarlara götürür zihnini.Huzurun anlamı neyse kadının odur.Anadır çocuklarına.Fedain olur yaşam savaşında.


Kadın dediğin dostun olur,sırdaşın.Paylaşamadıklarını paylaştığındır.Yanında durup ağladığında seni teselli eden,yeri geldiğinde seninle kahkahalar atan da odur.İyi günde seven olmayı değil,kötü anının kurtarıcısı olmayı seçmiştir.En inandığındır.


Kadın dediğin metanetli olur.Acıyla parçalansa da bedeni hissettirmez,sapasağlam ayaktadır.Kan kusar,kızılcık şerbeti içtim der yeri geldiğinde.Sevdiğinin ızdırabını paylaşırken sırtını sıvazlar fedakarca.Gözünden tek bir damla bile yaş dökülmez,erkeğini savaşa uğurlayan mağrur bir eş gibi.


Kadın dediğin hayalperest olur.Düşlenilmeyeni düşler.Ufkunu genişletir,tatmadığın tatları deneme isteğini tüm hücrelerine kadar işletir.Her şeye bakış açın bambaşkadır onunla artık.Günü geldiğinde hayalleri gerçek kılıp ayaklarına serendir.


Kadın dediğin kıskanır arkadaş.Öyle kimseyle paylaşamaz seni.Gözünün içine baktı mı bir kere titrersin.Sadece o gözlerde kaybol ister.Ruhunu onun kollarında teslim etmeni bekler bir ömür boyu.Kim çıkmaya çalışırsa karşısına senin için,hiç durmaz ezer geçer.


Kadın dediğin hüzün kokar.Terk edişleri de taşır bedeninde.Yok olduğunu düşündüğün her an kor olup yağar yüreğine.Gidişi kadar hiç bir şey koymaz hayatta.O derin hüznü bakışlarıyla anlatır,kendi gözlerinden senin damarlarına akıtır.Tesellisi yoktur,yeri dolmaz.


Kadın dediğin özlenen olur.Kapılarda beklersin gelişini,sana dönüşünü.Eve attığı adımı görmeden rahat edemezsin,gözüne uyku girmez.Hata yapmışsan eğer bir kere bile ona,yağmurun altında sırılsıklam olana kadar çivilenmiş gibi kala kalırsın evinin önünde.Camdan bir kere olsun bakıp seni affetsin diye.


Kadın dediğin yeri gelir erkek olur,senin yerine geçer.Sen o,o sen olursun.Karışırsın mucizevi bir formül gibi özüyle.Bir olursun.


Kadın dediğin…kadın gibi olur işte.Bildiğin hiç bir şeye benzemez.

9 yorum:

 1. kadın olmak güzeldir... zordur...

  YanıtlaSil
 2. Bende size Erkek Dedigin'i gönderiyorum o zaman :)

  Kadın olmak hemde nasıl güzeldir..

  http://blog.milliyet.com.tr/erkek-dedigin/Blog/?BlogNo=238909

  YanıtlaSil
 3. Yazı için öncelikle teşekkür ediyorum.Keyifle okudum ve bir erkekten ne kadar çok şey beklendiğini anlamış oldum:)

  Kadın olmayı bilmem ama kadınların var olmasının ve onlara sahip olmanın çok güzel olduğunu biliyorum:)

  YanıtlaSil
 4. erkek dediğinde adam olmalı bence :)

  YanıtlaSil
 5. Bir erkeğin "adam" olabilmesi için önce bir kadını "adam" gibi sevmeyi öğrenmesi lazım bence

  YanıtlaSil
 6. çok güzel anlatmışsın güzel bi kadın bu. bi kadının olması gerektiği gibi, ama böyle kadınlar az. çok olsalardı bi anlamı olmazdı zaten o kadınların. bu kadınlar sevilir sevilmeyi hak eder.

  YanıtlaSil
 7. Teşekkür ederim wimparella.Kadın dünya üzerindeki en mükemmel hazine ve o hazinenin kıymetini bilmek gerek.Kıymeti bilinen kadın ölürcesine sever,sevdikçe mutlu eder.Bir kadın tarafından sevilmek paha biçilemez

  YanıtlaSil
 8. Yazı güzeldi de en son cümlede hiçbir'i ayrı yazmışsın. Dikkatsizliğine geldi herhalde.

  YanıtlaSil